Google Reklam Danışmanı Burak Taşkıran

Google ADS Reklamları

Sektörünüze Uygun Google Reklamlarınızı Oluşturalım

Google ADS reklamlarında doğru anahtar kelimeleri kullanarak potansiyel müşterilerinizin ve hedef kitlenizin yaptığı Google aramalarında web sitenizi daha görünür hale getirebiliriz. Google ADS reklamlarının en büyük avantajı sadece reklamlarınıza tıklandığında ödeme yapacak olmanız. Yani reklamınıza tıklanmadığında herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yok. Ayrıca reklamlarınız optimize edilirken alakasız aramalarda çıkmamanız için negatif anahtar kelimeler kullanır. Bu sayede alakasız tıklamalardan dolayı ödeme yapmak durumunda kalmazsınız. Daha fazla bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Google ADS Reklamlarında Tıklama Varsa Ödeme Var

Google Ads reklamlarını oluşturabilmeniz için Google ADS hesabı açmak ücretsizdir. Reklamlarınızı oluşturduktan sonra eğer kullanıcılar reklamlarınıza tıklar, web sitenizi ziyaret eder, size telefon eder ya da mobil uygulamanızı indirirse size ödeme sorumluluğu doğmaktadır. Ayrıca Google ADS reklamlarının bir diğer avantajı reklam maliyetini sizin belirlemenize imkan tanır. Yani reklam vermeye ne kadar bütçe ile başlayacağınız tamamen sizin elinizdedir. Rakiplerinizin Google ADS reklamlarını inceleyerek sektörünüzdeki rakiplerinizin reklama ne kadar bütçe ayırdığını sizin için analiz eder ve analize uygun bir ödeme planı belirleriz. Sizin yapmanız gereken tek şey Google ADS reklamları ile neyi hedeflediğinizi belirlemektedir. Hedeflerinizin ve performansınızın hangi alana yönelik olmasını istiyorsanız kampanyanızı ona göre başlatır ve reklam optimizasyonlarınızı yaparız.

Hedef Kitlenize Ulaşmanın En Güvenilir Yolu

Ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen kullanıcılara ulaşmanın en etkili yollarından biri olan Google ADS reklamlarının pek çok farklı çeşidi bulunur.

İşte web sitenize müşterilerinizi çekebilecek Google ADS reklam modelleri;

 • Banner reklamlar
 • Alışveriş reklamları
 • Uygulama içi reklam
 • Arama ağı reklamları
 • Görüntülü reklamlar
 • Video reklamı gibi görsel ve işitsel reklamlar

Hedef kitlenizi web sitenize yönlendirecek olan Google ADS reklam modelleri arasından işletmenizin ihtiyacına en uygun modeli birlikte belirleriz. Marka bilinirliğinizi arttırma potansiyeline sahip Google ADS reklam modelleri arasındaki alışveriş reklamları, e-ticaret siteleri için en iyi dönüşümü sağlayacak reklam modelidir.

Google ADS Raporlama İle Performansı Anında Görüntüleyin

Google ADS reklamlarınız ile ilgili sonuçlara ulaşabilmek ve reklamlarınızın sonuçlarını değerlendirebilmek için Google ADS raporlama kısmı size yardımcı olacaktır. Yayınladığınız reklamı kaç kişinin gördüğünü, kaç kişinin reklama tıkladığını veya reklamı görenler arasından kaç kişinin web sitenizi ziyaret ettiğini görüntüleyebileceğiniz Google ADS raporlama ekranı sayesinde sonuçlara bakarak diğer reklam kampanyalarınızda nasıl bir yol izleyeceğinizi de daha iyi planlayabilirsiniz. Reklam için harcadığınız tutar ve reklamın size getirisini karşılaştırarak sizlere ayrıntılı bir Google ADS raporu sunarız.

Google ADS Reklam Kampanyalarında Bütçeyi Belirleyecek Olan Sizsiniz

Google ADS reklamlarından yararlanmaya karar verdiyseniz ne kadar bütçe ile yola çıkacağınız tamamen sizin insiyatifinizde. Google ADS reklam fiyatları kullanacağınız anahtar kelimelerin rekabetine göre değişmektedir. İlk aşamada minimum tutarı seçerek reklam verebilir ve sürecin getirisinin ne olacağınız gözlemleyebilirsiniz. Google ADS reklamları ile web sitenizin başarısını arttırmak için sektördeki rakiplerinizin analizini yaparak size en uygun reklam kampanyasını oluştururuz.

İşletmenizin ihtiyaçlarınıza göre oluşturulan Google ADS reklamları sonrasında sitenizdeki dönüşümleri inceleyerek dönüşüm oranlarına göre süreçte değişiklik yapabilir ya da stabil şekilde ilerleyebilirsiniz.

Google ADS Reklamları Sürecinde Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

Marka bilinirliğini artıracak, web sitenizi görünür hale getirecek ve hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak Google ADS reklamlarınızı sizin talepleriniz doğrultusunda oluşturur ve optimize ederiz.

Google ADS reklamlarının avantajları nelerdir;

 • Google ADS reklamlarının sonuçları ölçülebilirdir. Bu sayede performansa göre kampanyaların devam edip etmeyeceğine karar verebilirsiniz.
 • Google ADS hesabınıza girdiğinizde reklam kampanyasının geçmiş veya günlük performansını istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Biz sizin için bu verileri en detaylı şekilde raporlayarak sizlere iletiriz.
 • Google ADS reklam kampanyalarında istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Ya da kampanyalarınızı bazı dönemler durdurup daha farklı bir zamanda yeniden başlatabilirsiniz.

Google ADS reklamı vermeden önce hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşmak istediğinizi söylemeniz bizim için yeterlidir.

Neden Google ADS reklamı vermelisiniz?

1. Araştırmalara göre insanlar arama motoru olarak en çok Google’ı kullanıyor ve 2021 araştırmasına göre bir ay içerisinde Google’ da 170 milyarı aşan bir arama gerçekleştiriliyor.

2. Büyük bir arama hacmine sahip Google’da ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili 2 binden fazla uygulama ve web sitesinde reklam vererek ilgili aramalarda Google’da en üst sıralarda çıkabilirsiniz.

3 Google’da arama yapan insanların tıklamalarının %45’ ini karşılarına çıkan arama sonuç sayfasındaki ilk üç sıradaki reklam sonuçları oluşturuyor

4. İnsanlar hizmet veya ürün satın almak için Google’da arama yaptıklarında aramalarının %68’ i reklam tıklamaları üzerinden gerçekleşiyor

Google ADS Reklamları Nasıl Çalışır?

Google’ da bir arama yapıldığında arama sonuç sayfasında listelenen binlerce site içerisinde ilk sırada yer almak hiç de kolay değildir. Web sitenizi arama sonuç sayfasında üst sıralara taşımak ve ilgili aramalarda en üstte çıkmak için Google ADS reklamları size yardımcı olur. Google Adwordssayesinde potansiyel müşterileriniz ve hedef kitleniz sizin web sitenizi daha kolay görür ve ziyaret eder.

İşletmenizi öne çıkaracak bir Google ADS reklamı ile ürün veya hizmetlerinizi alabilecek kişileri daha etkili bir şekilde hedefleyebilirsiniz.

 • Pazar ve Kelime Analizi: Rakip analizinizi yaptıktan sonra sektörünüze ve hedef kitlenize uygun reklam kampanyaları oluşturulur. Reklam metinlerinde kullanılacak anahtar kelimeleri seçerken doğru bir kelime analizi yapabilmek için rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri Sembrush, Google Keyword Planner ve Ahref’ s gibi araçlar üzerinden araştırırız.
 • Hesap oluşturma: Web sitenize ait Google ADS ve Google Analytics hesaplarınız var ise hesabınız ajansımızın MM hesabına bağlanır. Bu hesaplardaki kampanyalar durdurulur ve yeniden optimize edilir. Eğer hesabınız yoksa bu durumda ajansımızın MM hesabının altında yeni bir proje olarak hesaplarınız açılır bunun ardından dönüşüm kodu ve Remarketing kodlarınız oluşturulur. Google ADS dönüşüm, Google Analytics, Remarketing, Yandex metrica, Dönüşüm bağlayıcı, Tag Manager hesabı için de etiket oluşturulur.
 • Hesap Kurgusu: Potansiyel müşterilerinizi ve hedef kitlenizi etkileyecek reklam kurguları yapılır. Reklamlarda doğru anahtar kelimeler kullanılarak alakalı aramalarda görünmenizi sağlarız. Bu sayede alakasız arama sonuçlarında yer almaz ve bütçenizi boşa harcamazsınız. Her ürününüz için özel reklam kampanyaları oluşturulur.
 • Optimizasyon: Reklam kampanyalarının en iyi performansı gösterebilmesi için reklamlarınız aralıklar ile optimize edilir. Anahtar kelimeler, zaman, lokasyon ve yeniden pazarlama listeleri gibi unsurların optimize edilmesi ile ilerleyen süreç web site trafiğinizi arttırmaya yönelik optimizasyonları içerir.
 • Raporlama: Google ADS reklamlarının performansını değerlendirebilmeniz için günlük, haftalık ve aylık raporlama yapılır. Reklam kampanyalarına harcadığınız bütçe, satışlarınız, web site trafiğiniz, telefon aramalarınız ile ilgili verilere her istediğinizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google Benim İşletmem (Google My Business)

Günümüzde firmalar, marka bilinirliklerini arttırmak, müşterileri tarafından daha kolay bulunabilirlik ve satışları arttırmak gibi amaçlar ile Google benim İşletmem den faydalanmaktadır.

İşletmeler tarafından en çok kullanılan araçlardan birisi Google Benim İşletmemdir. Google Benim İşletmem hesabı açan kuruluşlar işletmelerinin görünürlüğünü arttırarak daha kolay bir şekilde yeni müşteri kazanabilirler.

Google benim işletmem hesabı açmak veya yaşadığınız sorunları düzeltmek için benimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmet ücreti. 500 tl dir.

Google ADS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google Reklam Fiyatları 2023

Google reklam fiyatları 2023 yılı ücretleri belirlenirken açık arttırma sistemi kullanılır. Her sektördeki rekabet farklı olduğundan dolayı reklam fiyatları, reklam veren işletmelerin tekliflerini arttırmalarına ya da azaltmalarına bağlı olarak belirlenir. Google reklam fiyatları 2022 ücreti minimum 14 tl olarak belirlenmiştir. Yani günlük olarak en düşük 14 tl bütçe ile reklam verebilirsiniz. Sektörünüz ve taleplerinize yönelik olarak bütçenizi arttırabilirsiniz.

Uygulama Kullanımı: Hedef kitlenizin uygulamalarınızı bulması, indirmesi ve kullanması konusunda size yardımcı olabiliriz.

Uygulama Kullanımı: Hedef kitlenizin uygulamalarınızı bulması, indirmesi ve kullanması konusunda size yardımcı olabiliriz.

Mağaza Ziyareti: Ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen müşterilerin kaçının web sitesi ziyareti yaptığını kaçının gerçek mağazasına geldiğini tespit eder ve bunların arasındaki iletişimi kurabiliriz

Mağaza Ziyareti: Ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen müşterilerin kaçının web sitesi ziyareti yaptığını kaçının gerçek mağazasına geldiğini tespit eder ve bunların arasındaki iletişimi kurabiliriz.

Web Sitesi Etkileşimi: Müşterilerinize bu şekilde ulaşmak isterseniz web sitenizin satışlarını arttırabilir ayrıca sitenize gelen kullanıcıların sitedeki formları doldurmasını ya da siteye üye olmasını sağlarız.

Uygulama Kullanımı: Hedef kitlenizin uygulamalarınızı bulması, indirmesi ve kullanması konusunda size yardımcı olabiliriz.

Telefon Aramaları: Telefon araması yolu ile satışlarınızın artmasını sağlayabiliriz. 

Telefon Aramaları: Telefon araması yolu ile satışlarınızın artmasını sağlayabiliriz.

Google ADS’ de farklı ürünleriniz için farklı reklam kampanyaları tercih edebilirsiniz. Reklam verdiğiniz ürün ve hizmetleriniz için etkili ve kullanıcıların dikkatini çeken reklam metinleri yazmaya dikkat etmelisiniz. Hangi metinlerin hedef kitlenizi harekete geçirdiğini tespit edebilmek için A/B testi yöntemini kullanırız. Bu sayede hedef kitlenizin ilgisini çeken reklam metinlerini hedef kitlenizin kullandığı anahtar kelimeler ile oluşturur alakalı aramalarda çıkma olasılığını yükseltmiş oluruz. Bu durumda siz hem müşterilerinize daha kolay ulaşırsınız hem de alakasız aramalarda çıkmayacağınız için reklam maliyetinizi düşürmüş olursunuz.

Google ADS, işletmelerin hedef kitlesine ulaşmak ve dönüşüm oranında başarı sağlamak için kullandığı bir reklamcılık hizmetidir. Hedef kitleniz merak ettiği her şeyi Google’ a sorar. İşte bu noktada hedef kitlenize ulaşabilmenizin en iyi yollarından biri Google ADS’ dir. Google ADS’ de ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili bir reklam verdiğinizde sizin hizmet ya da ürünlerinizle alakalı arama yapan kişilere gösterilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi bulmanızı, web sitenize daha fazla trafik çekmenizi ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacak Google Adwords, isterseniz mobil olarak isterseniz de masaüstünde kullanılabilir.

Google ADS reklamları arasından işletmenizin ihtiyacına en uygun reklam modelini seçerek müşterileriniz ile etkileşime geçebilirsiniz. Google ADS reklam modelleri; arama ağı reklamları, video reklamları, görüntülü reklam ağı kampanyası, uygulama reklamları, alışveriş reklamları ve remarketing reklamlarıdır.

Google ADS reklamlarında cinsiyet, ebeveynlik durumu ya da cinsiyet hedeflemesi yapılabilmektedir.

Şehir, bölge ya da ülke hedeflemesi Google ADS reklamlarında yapılabilir. Bölge, şehir ya da ülke hedeflemesi yaparken harita üzerinden yerleri siz belirleyebilirsiniz.

Ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimelerin kullanıldığı metinlerden oluşan arama ağı reklamları, Google arama sonuçlarında ve iş ortağı sitelerde yer alır. Ancak görüntülü reklamları 2 binden fazla web sitesinde yayınlanır. Ayrıca kullanıcıların görüntülü reklamları görmesi için arama yapmasına gerek yoktur.

Alışveriş reklamları, ürünlerinizi tanıtmanıza yardımcı olur. Google Merchant Center’ a ürünlerinizin bilgisi girildikten sonra Google Adwords üzerinden alışveriş reklamları verilir. Alışveriş reklamlarında tek ürün ya da birden fazla ürün bulunabilir.

Oluşturacağınız reklam kampanyasına, hedeflerinize ve her gün harcayacağınız tutara göre bir bütçe belirleyebilirsiniz. Adwords bütçesini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş ama alışveriş yapmamış ya da mobil uygulamanız ile etkileşime geçmiş potansiyel müşterilerinize ulaşmayı ve web sitenize çekmeyi hedefleyen remarketing, yeniden pazarlama anlamına gelir. Marka bilinirliğini artıran Remarketing, reklamlarınızın arama sonuçlarında ve iş ortağı sitelerde stratejik şekilde konumlanmasını sağlar.

İnternette ürün ve hizmetlerinizi arayan müşterilerinize ulaşabilmeniz için size google reklam verme konusunda profesyonel destek sağlarız. Etkili Google reklam kampanyaları ile işletmenizi büyütebilirsiniz.

Google’ da reklam verirken hedef kitlenizin dikkatini çekecek reklam kampanyaları hazırlamalısınız. Örneğin ürün ve hizmetlerinizi arayan müşterileriniz metin içeren reklamlar ile ilgilenmiyor ve okumuyorsa görüntülü reklam kampanyalarını ve videolu reklamları tercih edebilirsiniz. Size verebileceğimiz diğer google reklam örnekleri arasında alışveriş reklamları, uygulama reklamları ve yeniden pazarlama yapmanızı sağlayacak remarketing reklamları bulunuyor.

Google reklam ayarlarınızı ve kampanyalarınızın optimizasyonunu sizler için en doğru şekilde yapar ve sizi hedeflediğiniz müşteri kitlesine ulaştırırız.

Google Adsense sayesinde siz de web sitenizde reklamların gösterilmesine izin vererek para kazanabilirsiniz. Google tarafından geliştirilen Adsense, diğer işletmelerin google reklamlarını sitenizde yayınlamanızı sağlayan bir platformdur. Google Adsense sayesinde siz de kendi web sitenizin google reklamlarını farklı web sitelerinde yayınlayabilirsiniz.

Google reklam fiyatları reklam vermek istediğiniz sektördeki anahtar kelimelere veya rekabete göre değişmektedir. çünkü tıklama başı maliyet her sektörde aynı değildir. Ancak belirlenen fiyatlar üzerinden siz istediğiniz tutar ile reklam vermeye başlayabilirsiniz.

İşletmeniz ile ilgili verdiğiniz reklamlar alakasız sonuçlarda yer alırsa bu durumda kişiler google reklam engelleme özelliğinden faydalanabilirler. Bunun olmaması için ve doğru hedef kitleye ulaşabilmeniz için reklam kampanyalarınızda negatif anahtar kelimeler kullanarak alakasız sonuçlarda yer almamanızı sağlıyoruz. Ayrıca bu durum vasıtasıyla bütçenizi daha etkili kullanmanıza yardımcı oluyoruz.

 

 

Ücretsiz Analiz için Benimle İletişime Geçin

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder