İnstagram Reklam Danışmanı

Instagram Reklam Verme

Sosyal medya ve pazarlama denilince de akla gelen ilk olay hiç şüphesiz Instagram ve tabi ki Instagram reklamları. Dünyada Instagramı en çok kullanan üç ülkeden biriyiz ve dahası ticari amaçlı olarak en çok kullanan ve Instagram reklamları ile en çok döngü sağlayan ülke olarak birinci sıradayız. Peki Instagram reklamları sadece gönderi paylaşıp öne çıkarmak yani tanıtım oluşturmakla bitiyor mu? Instagram reklam danışmanlığı konulu bu yazımda sizlere Instagram reklamları ile kitlenizi nasıl kendinize çekip Instagram reklam danışmanlığı stratejileriyle müşteriniz haline getirmenin yollarını açıklayacağım.

Instagram Reklamları ile Ürün ve Hizmetlerinizi Tanıtın

İster kişisel markanızı ve bloğunuzu, ister kazanç sağladığınız işinizi, isterseniz hobi sayfanızı geliştirmek isteyin hedef kitleye pazarlama yapmadan bunu başaramazsınız.Pazarlama için Instagram reklamlarından faydalanırken hedef kitleye uygun maliyetlerle ulaşmak için Instagram reklam yöneticisi olarak benden destek alabilirsiniz.

Instagram Reklam Türleri Nelerdir ?

Instagram Fotoğraf Reklamları

Instagramın ilk kullanım amaçlarından olan fotoğraf paylaşımı ne kadar çok özelliği güncellense de hiçbir zaman etkisini kaybetmeyecek en büyük reklam aracı. Instagram reklamları verirken kaliteli bir fotoğraf, işinizi anlatan bir post veya kaydırmalı gönderi hazırlama seçeneği ile hem bilgi verip hem ürün veya hizmetinizden bahsedebilirsiniz. Doğru bir CTA cümlesi ile paylaşımı bitirip onları profilinize yönlendirecek bir etki bırakmak sayfanızın kısa zamanda büyümesini sağlayacaktır.

Stories (Hikayeler) Reklamları

Instagramda güvenilirliğinizi, yaptığınız işin arka planını, mevcut müşterilerinizi ve olumlu bildirimlerini paylaşabileceğiniz kendinizden bahsedebileceğiniz en güzel alan stories (hikaye) alanıdır. Hikaye paylaşımları takipçilerle bağ kurmanızı sağlar. Özellikle hizmet sektöründe iseniz yüzünüzü gösterdiğiniz sağlıklı iletişim kurduğunuz hikayelerin reklamı size şahane geri dönüşler sağlayacaktır. Instagramın satış yapılan en büyük alanı stories yani hikaye reklamları alanıdır.Instagram Video Reklamları

Instagram yapılan son açıklama ile videoların fotoğraflı gönderilerden daha kaliteli ve daha çok algoritma dostu olduğunu bize gösterdi. Bu nedenle düzenli paylaşımların ve Instagram reklamlarınızın arasında video reklamları kesinlikle yer almalı. Hem uzun izlenme alanı hem de kendinizi daha iyi açıklama avantajları ile Instagram sponsorlu reklamları arasında videolar da doğru strateji ile her zaman yer almalı.

Instagram Dönen Reklamlar

Dönen Reklamlar, sıralı ve aşamalı olarak sizin sayfanızı kullanıcılara tanıtma amacı gütmektedir. Instagram reklam danışmanlığı stratejilerimizde her zaman yer verdiğimiz dönen reklamlar sayfanızla ilgili merak uyandırıcı ve açıklayıcı özelliğe sahip paylaşımlar şeklinde hazırlanmalıdır. Instagram sponsorlu reklam verme alanında her biri ayrı alanlarda başarı yaratan bu taktikler hedef kitlenizi bulmanızı ve rakipleriniz arasında bir adım daha öne çıkmanızı sağlamaktadır.

Sesinizi duyurma noktasında Instagram ADS size büyük katkı sağlarken kitlenize hitap eden Instagram reklam türlerini bulmak da takipçilerinizi müşteriye çevirmenizi sağlar.

Instagram reklam verme fiyatları 2023

Instagram’da sponsorlu reklam verme ücretleri konusunda acele etmeden ilk olarak profilinizi düzenlemek ve hedef kitleyi ne harekete geçirir bulmak Instagram reklam danışmanlığında öncelikli adımdır. Instagram reklam verme fiyatları 2022 yılında da reklam bütçenizin önemli bir kısmını kaplamalıdır. Instagram sponsorlu reklamlarını verirken hangi Instagram reklam verme yolunu seçerseniz seçin 20 liralık bütçe de ayırabilirsiniz iki bin liralık bütçe de.

Doğru bir Instagram reklam danışmanlığı stratejisi ile her alanda hedefinize ulaşabilirsiniz. Önemli olan, sabit post ve gönderi, hikaye(stories ) reklamları, reels reklamları ve influencer reklamlarının hepsini bir bütün olarak görüp çözümün her aşamasında doğru taktikle ilerlemek.Instagramda sayfasını büyütmek isteyen çoğu kullanıcının tercih ettiği kestirme yollardan biri de influencer reklamları. Instagram reklam verme işinde altın seçeneklerden biri de influencer reklamları diyebiliriz. Peki Instagram influencer fiyatları nelerdir ve nasıl bir yol izlenmelidir?

Sadık bir kitleye sahip olması ve onlar üzerinde özenilme etkisi yaratması, influencer reklamlarını diğer reklam türlerinden ayırıyor. Bilinen yüzlerin sizin ürün veya hizmetinizle ilgili paylaşım yapması ve kitleleri aktif hale getirmesi Instagram reklamları arasında en güzel alternatiflerden birinin Instagram influencer reklamları olduğunu bize gösteriyor. Hem yönlendirme hem de gerçekçilik açısından Instagram reklam türleri arasında en ideallerinden biri olan Instagram influencer fiyatları ise o sayfanın büyüklüğüne ve takipçi sayısına göre değişiklik gösteriyor.

Instagram çok büyük bir pazarlama alanı ve Instagram sponsorlu reklam verme kesinlikle doğru taktikler ve alanında uzmanlık isteyen bir sektör. Instagram reklam danışmanlığı hizmetinden maksimum fayda almak için bizlerle iletişime geçebilir hedefinizdeki başarıyı kısa sürede yakalayabilirsiniz.

Instagram reklam danışmanlığı alanında reels reklamları şu anda altın çağını yaşıyor diyebiliriz. reels videoları hem dikkat çeken hem erişim oranı çok yüksek hem de süre olarak oldukça uzun zamanlı verim alınan bir yol olduğu için Instagram sponsorlu reklam verme fikriniz varsa direkt Instagram reklam türleri arasında Instagram reklam danışmanlığı alırken reels alanı bir numaranız olmalı. Instagram reklam verme fiyatları 2022 yılında daha çok reels reklamları çerçevesinde şekillenecek bu yüzden, düşük bütçe ile daha çok takipçi ve kazanç için Instagram reklam verme işlemi yaparken kaliteli bir reels videonuzu tercih edebilirsiniz. Takipçilerinizin bir sorununu çözdüğünüz, onlara eğlenceli bir içerikle bilgi verdiğiniz veya işinizle ilgili doğal bir akıştan bahsettiğiniz reelsler Instagram sponsorlu reklamları içinde her zaman öne çıkacaktır. Hem hızlı ve organik takipçi kazanır hem de Instagram reklam danışmanlığı hizmetinden maksimum fayda sağlamış olursunuz.

instagram-video-reklamlari
Instagram video reklamları

Geçilebilen Video Reklamlar: Videoya başlarken ya da videonun ortasında aktif olan bu reklam, 5 saniye sonra sağ alt köşede beliren ‘Reklamı Geç’ butonu ile sonlandırabilir. Günümüzde en aktif kullanılan reklam modellemesidir.

instagram-reklamlari

Bumper Reklamlar: Bumper reklam modelinin en belirgin özelliği 6 saniye gibi kısa bir süreye sahip olması ve geçilememesidir. Dijital reklam dünyasında ‘hap reklam’ olarak da ifade edilir.

instagram reklamları
instagram Hikaye reklamları

Geçilemeyen Video Reklamlar: Bu reklam türü, tıpkı geçilebilen video reklamlarda olduğu gibi videonun başında, ortasında ya da sonunda çıkmaktadır. Gösterim süresi ise en fazla 30 saniye olarak sınırlandırılmıştır.

 

 

Ücretsiz Analiz için Benimle İletişime Geçin

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder