İş Geliştirme Uzmanı ile Çalışmanın Önemi

İş geliştirme uzmanı ile çalışarak, bulunduğunuz sektörde yeni pazarlar keşfedebilirsiniz. Mevcut müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretebilir ve yeni müşterilere yönelik ürün ve hizmet geliştirebilirsiniz.

Bu noktada, firmanızın talepleri doğrultusunda hedefler belirleyerek gerekli tüm çalışmaları yürütebilirim.

İş geliştirme uzmanlığı ile dijital dönüşüme uyum sağlayın

Dijital medyada yer alarak, daha fazla kişiye hizmetlerinizi anlatmanızı sağlayabiliriz. E-ticaret yönetimi yaparak, yeni pazar alanları bulabiliriz. Ayrıca hizmetlerinizi yeni kanallar üzerinden doğru hedef kitleye ulaştırmak için birlikte çalışabiliriz

Dijital medya ve e ticaret kanallarında yaptığımız çalışmaların ücretini %75 kadarını devlet teşviği olarak geri alıyoruz. Bütün bu süreçte iş geliştirme uzmanlığı ile dijital medya ve e-ticaret yönetimi alanlarında süreci birlikte yönetiyoruz.

İş geliştirme uzmanı ile neden çalışmalısınız?

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için iş geliştirme uzmanı ile çalışmak, büyümeye yönelik en önemli adımdır.

Peki iş geliştirme uzmanı olarak sizinle neler yapabilirim?

  • Maliyetleri düşürerek, geliri artırma odaklı bir strateji oluşturabiliriz.
  • Aynı zamanda, iş geliştirme sürecinin kritik bir parçası olan yeni iş ağları kurarak, potansiyel müşterilerinize ulaşabiliriz.
  • Sektörünüzdeki ihracat fırsatları hakkında ayrıntılı analiz yaparım.
  • Yurt dışına açılıp pazar payınızı arttırmak için ; alibaba.com, amazon.com, ebay.com, turkishexporter.com gibi sitelerin kurulum ve yönetimi hakkında raporlar hazırlarım.
  • Ek olarak, ihracat firmaları için devletin verdiği teşvikler hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.
  • İç pazardaki N11, Trendyol ve hepsiburada tarzı sitelerde iş potansiyelini maksimum seviyede yakalamak için gerekli tüm çalışmaları organize ederek, dijital dönüşüm hızınızı artırabilirim.

Şirketinizin ve rakiplerinizin swot analizini çıkaralım

Bir iş geliştirme uzmanıyla çalışmak için büyük bir firmaya sahip olmanıza gerek yok. İyi bir iş geliştirme planına büyük firmaların ihtiyacı olduğu kadar, küçük-orta ölçekli firmaların ve startupların da ihtiyaç vardır. Çünkü sektörel olarak fırsatları, tehditleri, şirketinizin güçlü ve zayıf yönlerini iyi analiz ederek ilerleyebilirsiniz. Bunun için sizin adınıza; rakip gelişmeleri takip ederim, maliyet alanlarını hesaplayarak tasarruf seçenekleri sunabilir. Ek olarak yeni müşteri profili çıkarabilirim ve sektörün büyüme tahminlerini yaparak temel bir strateji çizebilirim.