Seo Danışmanı

Seo Nedir?

SEO yani arama motoru optimizasyonu, web sitenizi Google aramalarında en üst sıraya taşımanızı ve site trafiğini organik bir şekilde arttırmanızı sağlamaya yönelik çalışmaları içerir. Profesyonel SEO hizmeti alarak, hedef kitlenize doğru anahtar kelimelerle ulaşabilirsiniz. Sürekli yenilenmeyi gerektiren SEO web sitesinden maksimum verim almanızı sağlayan en önemli çalışmadır. Alanında uzman bir SEO uzmanından alacağınız SEO hizmeti ile Google’ da ilk sıralarda çıkmak artık hayal değil.

SEO Neden Gereklidir?

Arama motorları, her geçen gün daha da önemli hale gelmektedir. Arama motorlarının öneminin artması ile birlikte web siteleri de arama motoru sonuç sayfalarında ilk sıralarda çıkmak ve hedef kitlelerine ulaşabilmek için sitelerini, arama motorlarının kriterlerine uygun şekilde düzenleme yoluna gitmektedir. İşte tam da bu noktada arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO çalışmaları devreye girmektedir. Google gibi arama motorlarının web sitenizi daha iyi anlaması ve sitenizle alakalı kullanıcılara sizi gösterebilmesi için SEO çok gerekli ve önemlidir. Organik bir şekilde trafiğinizi arttıran ve sizi sonuç sayfalarında görünür hale getiren SEO, aynı zamanda dönüşümlerinizi de en yüksek seviyeye çıkarmayı hedefler. SEO uzmanı, SEO hizmeti kapsamında hem site içindeki hem de site dışındaki pek çok faktörü arama motorlarına göre optimize etmektedir.

 

Neden profesyonel Google Seo danışmanlığı almalısınız?

SEO uzmanı eşliğinde, markanızın Google üzerindeki ayrıntılı analizlerine sahip olabilirsiniz. SEO danışmanlığı veren SEO uzmanı sayesinde müşterilerinizin ve hedef kitlenizin tüketim alışkanlıklarına yönelik fikir sahibi olabilirsiniz. Satış hedefinizi ve stratejinizi doğrudan etkileyecek bu analizler sayesinde hem Google’da sürekli görünür olur hem de maksimum satış verimi alabilirsiniz.

 

Google Seo Danışmanı Burak Taşkıran8

                                      Seo Uzmanı Burak Taşkıran

SEO Çalışması Neler Kazandırır?

SEO danışmanı ile yapacağınız çalışmalar, öncelikli olarak firmanızı Google’ da hem üst sıralara taşıyacak hem de hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır. SEO hizmeti, sitenizin potansiyel müşterileriniz tarafından hızlı tespit edilmesine de yardımcı olacağı gibi, metin ve içeriklerinizin uyumluluğunu da kontrol eder. Kurumsal SEO ve e-ticaret SEO çalışmaları sayesinde eksiklerinizi kolayca tespit edebilir, satışlarınızı arttıracak stratejiler belirleyebilirsiniz.

Ayrıca görsel URL ve alt etiketleri oluşturarak ürün ve hizmetlerinizin Google görsel arama sonuçlarında da görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, backlinklerin ve bozulan linklerin kontrolünü gerçekleştiren SEO uzmanımız sitenizin güvenirliği için çalışır. Böylece rakiplerin yolladığı spam backlinkleri bloklayarak sitenizi ziyaretçilerinize en iyi şekilde gösterebilirsiniz. Ek olarak, tüm bu süreçlerin aylık kontrolü ve raporlaması tarafımızdan sizlere sunulur.

SEO Danışmanlığı hizmeti ile doğru hedef kitleye ulaşın

SEO uzmanı ile yapacağınız çalışmalardan biri de anahtar kelime analizidir. Anahtar kelime analizi, hedef kitlenizin ürün ve hizmetlere ulaşırken arama motorlarında hangi kelimeler ile arama yaptığını tespit etmenize yardımcı olur. Doğru anahtar kelime analizi sayesinde potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Anahtar kelime analizinin başarısı, anahtar kelimelerin Google üzerindeki rekabetine bağlı olarak değişir. SEO uzmanımızın yaptığı anahtar kelime analizinden verim alma süresi seçtiğiniz anahtar kelimelerin rekabetine göre 3 ila 9 ay arasında değişmektedir. Ancak bu süreci hızlandırmak için Google Ads reklamları ile çalışmalarınızı destekleyebilir ve veriminizi en yüksek seviyeye ulaştırabiliriz.

 

Seo tablosuSEO Danışmanlığı hizmetinin önemli parçası: Backlink

Dijital dünyada varlığınızı sürdürmenin en önemli yollarından biridir. Bir nevi web sitenizin bir başka web sitesi ile iş ortaklığı yapmasıdır. Backlink paketleri ile siteler birbirine referans olur ve bağlantıya konu olan site kullanıcıya önerilir. Böylece bağlantı alan site hem verilen linke tıklayanlar üzerinden yeni ziyaretçiler kazanır hem de arama motoru algoritmalarında daha fazla öne çıkar. Kullanıcılar backlinklere, ziyaret ettikleri siteye güvendikleri için tıklarlar. Buna “referral traffic” yani referanstan gelen trafik denir.

SEO Çalışmasında Backlink Almak Neden Faydalıdır?

Backlink satın alma öncelikli olarak Google aramalarında üst sıralarda çıkma ihtimalini daha da artırır. Çünkü Google botları yeni siteleri bu linkler aracılığıyla keşfeder. Backlink alan siteleri botlar daha sık ziyaret eder. Hizmetlerinizin kategorisinde en çok öne çıkan anahtar kelimelerin siteye ekleriz. Böylece sitenizi Google arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkarabiliriz. Güvenilir sitelerden paket alan siteler, ziyaretçi trafiğini ve domain otoritesinin artırır. Son dönemlerde Site dışı SEO için son derece büyük bir öneme sahip olan backlink hizmetinin araması %200 oranında artış göstermiştir.

SEO nasıl yapılır sorusuna cevap veren SEO hizmetimizin aşamaları şu şekildedir;

 1. Kelime Analizi: SEO çalışmasının ilk ve en önemli adımı olan kelime analizi, hedef kitlenizin arama motorlarında en çok aradığı kelimeleri tespit etme aşamasıdır. Hedef kitlenize ulaşarak web sitenize çekebilmenizi sağlayan kelime analizini yaparken biz Google Keyword Planner, Ahref’s ve Semrush anahtar kelime analiz araçlarını kullanarak en doğru kelime analizini yapıyorum.
 2. Rakip Analizi: Kelime analizinde belirlenen anahtar kelimelerin rakipleriniz tarafından nasıl kullanıldığının ve anahtar kelimelerin rekabetinin ölçüldüğü rakip analizi aşamasında ayrıca rakiplerinizin zayıf yönlerinin ve güçlü yönlerinin değerlendirildiği SWOT analizi de yapılmaktadır. Web sitenizin iyileştirilmesi ve güçlendirilmesi için çok önemli olan rakip analizini yaparken RankSignals ve Ahreh’ s gibi farklı araçlardan yararlanıyoruz.
 3. Site Analizi: Sitenizin SEO kriterlerine uygunluğunun kontrol edildiği site analizi diğer adıyla SEO analiz sürecinde sitenizdeki eksikler veya yanlışlar tespit edilir ardından bu eksik ve yanlışları düzeltmek için çalışmalar yapılır. SEO analizi yaparken sitenizin mobil uyumluluğuna, meta açıklamalarına, başlık etiketlerine ve site hızı gibi pek çok farklı ayrıntıyı inceler ve bu konulara yönelik optimizasyonlar yaparız.
 4. Site İçi Optimizasyon (On Page): Arama motorlarının sitenizi doğru ve iyi bir şekilde anlaması, hedef kitlenize ulaşabilmeniz açısından büyük öneme sahiptir. Çünkü Google, içeriğin kaliteli ve aranılan kelime ile alakalı olmasına dikkat etmektedir. Başlık etiketleri, meta açıklamalar, görsel alt etiketleri ve descripton gibi çeşitli ölçütleri Google kriterlerine göre optimize etmek anlamına gelen Site içi SEO hizmetini, sizlere en kaliteli şekilde vermek için çalışıyorum.
 5. Site Dışı SEO (Off Page): Web sitenizin dışındaki sıralama faktörlerinin temel alındığı Site dışı SEO çalışmaları sayesinde siteniz daha güvenilir ve popüler bir nitelik kazanır. Site dışı SEO kapsamında otoriter sitelerden aldığımız backlinkler sayesinde Google’ ın gözünde sitenizim kalitesi artar. Backlink alırken rakiplerinizin hangi sitelerden backlinkler aldığını inceleyerek sizin için en güçlü sitelerden backlink almaya gayret ediyoruz.

Web sitenize organik trafik çekmenizi ve sitenizin arama motorlarına uygun olarak optimize edilmesini sağlayan SEO, Site içi SEO ve Site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO ve Site dışı SEO hizmeti eksiksiz ve doğru şekilde verildiğinde web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralara yerleşmesini sağlar. Site içi SEO; anahtar kelimelerin, site içindeki dahili bağlantıların, meta açıklamaların, URL yapısının, sayfa başlık ve alt başlıklarının ve görsellerin optimize edilmesini kapsayan bir SEO çalışmasıdır. Mesela SEO uzmanımız sitenizdeki sayfa ve alt başlıklarını kurumsal SEO başlık formatına göre düzenleyerek sitenizin içeriklerini daha nitelikli bir hale getirir.

Web sitenizin içeriğinin Google botları tarafından anlaşılmasını sağlayan Site içi SEO çalışmasını, sizlere en kaliteli şekilde sunmaktayız. Etkili bir Site İçi SEO çalışması ile birlikte Google tarafından daha iyi anlaşılıp hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Web sitenizin arama motorlarında öne çıkmasını sağlayan SEO çalışmalarının bir diğer önemli parçası Site dışı SEO’dur. Site içi SEO ve Site dışı SEO birbirini tamamlayarak SEO çalışmasının başarılı olmasını sağlar. Bu nedenle Site içi SEO ve Site dışı SEO sürecinin bir SEO uzmanı tarafından yürütülmesi son derece önemlidir. Sosyal medya bağlantıları, backlinkler ve site tanıtımları gibi çalışmaları kapsayan Site dışı SEO, Google nezdinde sitenizin güvenilirliğini güçlendirir. Site dışı SEO çalışması sürecinde sitenize dışarıdan gelen referans bağlantılar ve tavsiyeler sayesinde güvenilir bir site olarak arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda görünürsünüz. Bu sayede de web sitenizdeki organik trafiği arttırabilirsiniz.

Web siteniz için alacağınız SEO hizmeti sayesinde web sitenizin ve markanızın dijital pazarlama stratejilerini en iyi şekilde oluşturur ve yönetirsiniz. Ancak web sitenizi büyütmek ve dönüşümlerinizi arttırmak için sadece SEO hizmeti almanız bazı durumlarda yeterli olmayacaktır. Web sitenizin potansiyeline, hedef kitlenize, sektörünüze ve rakiplerinize göre SEO hizmetinin yanı sıra sosyal medya ve Google ADS desteği de almanız gerekebilir. SEO hizmeti haricinde hangi hizmetleri almanızın web siteniz ve markanız için faydalı olduğunu belirlemek için özellikle bulunduğunuz sektörün ve hedef kitlenizin çok ayrıntılı bir şekilde analiz edilmiş olması gerekir. Web sitenizin organik trafiğinizi arttırmak, Google sıralamasında ilk sıralara yükselmek ve hedef kitlenize ulaşmak için sizlere kapsamlı bir şekilde sunduğumuz SEO hizmetimizi tercih edebilirsiniz. SEO paketi ve Google SEO fiyatları 2022 yılının ihtiyaçları ve dijital pazarlama trendlerine göre değişiklik gösterebilir.

Uzun süreli ve detaylı bir çalışma olan SEO hizmetinin süresi, sitenizin Google kriterlerine uygunluğuna ve başarısına göre değişiklik gösterir. Yani SEO hizmetinin süresi her firmaya ve her web sitesine göre değişir. İşini iyi yapan bir SEO ajansından ve kurumsal SEO uzmanından alacağınız SEO çalışması ile sitenizin performansını iyileştirebilirsiniz.

SEO çalışmalarında bir garanti verilmemekle birlikte yapılan çalışmalar sonucunda muhakkak görünürlüğünüz ve trafiğiniz artacaktır. Çalıştığınız SEO uzmanının verdiği tavsiyelerin en hızlı şekilde yerine getirilmesi sitenizin kalitesinin yükselmesini ve dönüşümlerinizin artmasını sağlar.

 • Site hızlandırma önerileri,
 • Özel 404 sayfa uygulaması önerileri,
 • Google dizin durumu testi ve önerileri,
 • Site mimarisi,
 • Ana Sayfa içerik önerileri,
 • Başlık etiket önerileri,
 • Sosyal medya önerileri,
 • Geri bağlantı kontrolü,
 • Site trafiği ve anahtar kelime araştırması,
 • Organik trafik performansı,
 • Anahtar kelime araştırma ve strateji,
 • İçerik strateji ve fikirleri,
 • Rakiplerin en değerli organik kelime ve backlinkleri
 • Site içi  hataların hepsinin çıkarılması ve raporlanması,
 • Ahrefs audit taraması,
 • SEMrush audit taraması,
 • Resim optimizasyon önerileri ve tavsiyeleri,
 • Kırık link taramaları ve temizleme işlemleri

İletişim

İstanbul Kozyatağı Mahallesi 3/6

Mobile: 0537 957 69 81